Aktuality

Děti ze ZŠ Staré Město vyrobily v rámci Dne zvířat pro naše canisterapeutické psy hračky. Přijeli jsme si pro hromadu uzlíků na hraní a na oplátku jim připravili canisterapeutické pásmo, kde jsme je seznámili s canisterapií. Mohli si tak vyzkoušet několik her, které se používají při canisterapii s dětmi a s našimi canisterapeutickými psi se...

"Dobrý den, canisterapii s Jonášem jen chválím a chválím. Paní Mayerová je skvělá, hodná, milá, přístupná ke všem našim žákům s různým druhem postižení. Opravdu jsme moc, moc spokojeni. Z každé terapie dáváme fotografie na web školy. Fotky Vám pošlu. Děkuji a přeji mnoho hezkých dnů"

20. 11. 2023 do ulic vyrazila Ostravská vánoční tramvaj. První jízdou zahájila Tyrkysovou sbírku a my jsme byli u toho! Lítáme v tom taky a to osobně Helena Fejkusová a Simona Fucymanová, které jste mohli vidět hned ráno od 6:00 cestou do práce a přispět na náš projekt.

V canisterapii se zaměřujeme hlavně na děti a dospělé se zdravotním postižením a seniory. Pokud to ale je v našich časových možnostech, pomáháme vést také zdravé děti ke zdravému vztahu k pejskům. Učíme je, že mají své potřeby jako každý živý tvor a není to žádná hračka.